استاندار اصفهان: دستاوردهاي كشور را بازيچه مطامع سياسي خود نكنيد// با انصاف، عدد و رقم نقد كنيم

استاندار اصفهان: دستاوردهاي كشور را بازيچه مطامع سياسي خود نكنيد// با انصاف، عدد و رقم نقد كنيم

1397/7/1 1111 0

استاندار اصفهان: دستاوردهاي كشور را بازيچه مطامع سياسي خود نكنيد// با انصاف، عدد و رقم نقد كنيم

استاندار اصفهان گفت: دستاوردهای ملی انقلاب، ربطی به این دولت و آن دولت ندارد و عده ای نباید این دستاوردها را برای مطامع سیاسی خود، تقلیل دهند.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رسول زرگرپور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دهه فجر و توانمندی های سازمان های مردم نهاد، بیان داشت: بی انصافی است که دستاوردهای کشور را برای مطامع و اهداف سیاسی خود، تقلیل دهیم و جور دیگری به اطلاع مردم برسانیم، چراکه این دستاوردها، به این دولت و آن دولت و این شخص و آن شخص، ربطی ندارد.
وی ادامه داد: با انصاف، عدد و رقم باید نقد کرد نه این که برای دستاویزهای سیاسی، همه چیز را سیاه نمایی کرده و زیر سؤال ببریم.
استاندار اصفهان تصریح کرد: هر دولت و جناحی برای اداره کشور، به مردمی با نشاط و امیدوار به آینده نیاز دارد و واقعیت این است که برای مردم، چپ و راست اهمیت زیادی ندارد. بنابراین ما نباید ناامیدی را در کشور پمپاژ کنیم بلکه باید امید و نشاط را در جامعه حاکم سازیم.
زرگرپور، تأکید کرد: جرأت کنیم و دستاوردهای دولت تدبیر و امید را قبول و اعلام کنیم. آن چه انجام شده است را به زبان بیاوریم و در کنارش، آن چه انجام نشده است را هم بگوییم.
وی در خصوص وضعیت استان اصفهان گفت: ظرف یک سال پس از برجام، یک میلیارد یورو سرمایه گذاری خارجی در استان اصفهان به ثبت رسیده که می توانست بیشتر هم باشد، همچنین طی دو سال و نیم گذشته، بالغ بر 120 هیأت سیاسی خارجی بلندپایه به اصفهان سفر کرده اند در حالی که تا پیش از این ما فقط با کشورهایی مانند ونزوئلا در ارتباط بودیم.
بدعهدی آمریکا، اصل برجام را زیر سؤال نمی برد
وی با بیان این که ایران، جزیره ثبات در میان کشورهای نا امن منطقه است و هجدهمین قدرت اقتصادی جهان به شمار می رود، گفت: نباید جفای آمریکا را به پای وفای دولتمردان بگذاریم، دستاوردهای نظام، دستاوردهای یک دولت نیست که آن را نادیده بگیریم یا جور دیگری جلوه دهیم. وی گفت: بدعهدی آمریکا اصل برجام را زیر سؤال نخواهد برد، چراکه برجام، یک دستاورد ملی است که ایران هراسی را بی معنا کرده است.
زرگرپور اذعان داشت: دولت تدبیر و امید ادعا نمی کند که همه مشکلات را حل کرده اما اقدامات مؤثری انجام داده است.
وی تأکید کرد: در استان اصفهان، در دو سال گذشته 670 میلیارد تومان در زمینه طرح تحول نظام سلامت هزینه شده و تا پایان امسال نیز یک هزار و 350 تخت جدید به بیمارستان های استان اضافه می شود. این در حالی است که طی چندین دهه گذشته، 6 هزار تخت در این استان مهیا شده بود. در بخش صنعت، بیش از 800 میلیارد تومان تسهیلات در چند ماه گذشته به برخی از واحدهای صنعتی اعطا شده و اگرچه ادعا نمی کنیم مشکل تمامی واحدها حل شده است اما اطمینان داریم که طلیعه خروج از رکود در استان، قابل مشاهده است.
وی اضافه کرد: به عنوان نماینده دولت در استان، نمی گویم مشکل آب یا آلودگی هوا به طور کامل برطرف شده اما نتیجه تلاش ها این است که از 75 روز هوای سالم در سال 92 به 220 روز هوای سالم در سال جاری رسیده ایم و همچنین اقدامات اساسی برای معضل آب انجام دادیم که نتیجه قطعی آن تا دو سال آینده مشخص می شود.
وی در خصوص روز 22 بهمن و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز اظهار داشت: انتخاب سخنرانان این روز، ربطی به استاندار ندارد و کوچکترین مشورتی در این زمینه با استاندار نمی شود اما توصیه من به کسانی که در دهه فجر و روز 22 بهمن تریبون به دست می گیرند این است که وحدت را حفظ کنند و چیزی نگویند که اصل وحدت به مخاطره بیفتد، چرا که این روز، روز وحدت و وحدت و وحدت است.
استاندار اصفهان تصریح کرد: یکی از رسانه ها سؤال کرد که چه توصیه ای برای مردم در روز 22 بهمن دارم و بنده جواب دادم من هیچ توصیه ای ندارم. مردم ما همواره در همه صحنه ها بوده اند و بسیار آگاه و هوشیار هستند.
نمایشگاه دهه فجر، نمایشگاه همدلی و همزبانی
همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان در این مراسم گفت: نمایشگاه دهه فجر، نمایشگاه همدلی و همزبانی است و انتظار ما از دستگاه های اجرایی استان، حضور فعال و مثمر ثمر در این نمایشگاه است.
حسین سیستانی با بیان این که سازمان های حاضر در این نمایشگاه باید مخاطبان خود را دعوت کنند، به تلاش شرکت نمایشگاه اصفهان برای برپایی این نمایشگاه اشاره داشت و افزود: فعالیت های ارزنده ای که در این نمایشگاه، ارایه می شود موجبات امیدواری مردم به خصوص نسل جوان را مهیا خواهد کرد.
وی تأکید کرد: این نمایشگاه، فضایی بسیار مهم و قابل بهره برداری است که سازمان ها و نهادها باید نهایت استفاده را از آن کسب کنند. همچنین فضای تعامل و هم افزایی دستگاه های اجرایی با یکدیگر در این نمایشگاه، به خوبی مهیا است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر