معاون سياسی-امنيتی استاندار اصفهان: قدرت گرفتن سمن ها به معنای حل مشكلات اجتماعی است

معاون سياسی-امنيتی استاندار اصفهان: قدرت گرفتن سمن ها به معنای حل مشكلات اجتماعی است

1394/8/1 945 0

معاون سياسی-امنيتی استاندار اصفهان: قدرت گرفتن سمن ها به معنای حل مشكلات اجتماعی است

معاون سیاسی-امنیتی استاندار اصفهان گفت: باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای رفع معضلات شهر و استان استفاده کرد.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، سیدرضا عقدایی عصر امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دهه فجر و چهارمین نمایشگاه توانمندی های سازمان های مردم نهاد، با اشاره به این که 200 سازمان مردم نهاد در استان اصفهان از طریق استانداری و 700 سمن نیز از طریق فرمانداری اصفهان، ثبت شده اند، اظهار داشت: بیشتر این سمن ها در حوزه اجتماعی و در زمینه کودکان، جوانان، آسیب های اجتماعی، خیریه ها، توانبخشی، حقق شهروندی، محیط زیست، بهداشت و درمان، ورزش و فضای مجازی فعالیت دارند.
وی با بیان این که نظام انقلاب اسلامی یک نظام مردم سالار است و به همین دلیل فعالیت سازمان های مردم نهاد از اهمیت زیادی برخوردار است، افزود: به عنوان مثال در موضوع بهداشت و درمان، دولت بدون کمک تشکل ها و خیریه های درمانی نمی تواند اهداف خود را محقق کند.
معاون استاندار اصفهان تأکید کرد: استفاده از توان سمن ها می تواند بسیاری از مشکلات شهر و کشور و بحران هایی مانند آلودگی هوا، ترافیک و یا معضلات فرهنگی و اجتماعی را حل کند.
راه اندازی خانه تشکل ها در استان
همچنین مدیر کل امور اجتماعی استانداری اصفهان گفت: دهه فجر، بهترین فرصت برای اطلاع رسانی فعالیت سازمان ها و دستگاه های دولتی به مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب است.
ابراهیمی تصریح کرد: انقلاب اسلامی بدون اتکا به مردم، آسیب پذیر خواهد بود.
وی با اشاره به این که در معرض قرار دادن دستاورد دستگاه های دولتی و سازمان ها هدف اصلی این نمایشگاه است، گفت: هر چه سازمان های اجتماعی، فعال تر باشند آسیب های اجتماعی کمتر خواهد شد.
وی اعلام کرد: با رایزنی ها و مکاتبات انجام شده، خانه تشکل ها را در استان اصفهان تشکیل دادیم که امیدواریم این حرکت به فعالیت هر چه بهتر سازمان های مردم نهاد کمک کند.
مدیر کل امور اجتماعی استانداری اصفهان این حرکت را در راستای ساماندهی هر چه بهتر فعالیت سازمان های مردم نهاد دانست و افزود: همچنین در اتاق فکر این تشکل که نمایندگان سازمان های مختلف عضویت دارند، به بررسی موضوع توانمندسازی سمن ها پرداخته می شود.  
ابراهیمی به برگزاری 8 کلاس آموزشی در راستای توانمندسازی سمن ها اشاره کرد و گفت: همچنین بانک اطلاعاتی سمن ها امروز در این نمایشگاه رونمایی می شود که کلیه فعالان خیریه ها و سازمان های مردم نهاد را شناسایی و فعالیت های آن ها را ثبت و ساماندهی می کند.  
به گفته وی هدف از تهیه این بانک اطلاعاتی، فعالیت بهتر خیریه ها و سمن ها است.
گفتنی است نمایشگاه دهه فجر انقلاب اسلامی و چهارمین نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای سازمان های مردم نهاد استان اصفهان با شعار "سازمان های مردم نهاد، نماد همدلی و همزبانی دولت و ملت" به مناسبت ایام ا... دهه مبارک فجر در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان آغاز به کار کرد.
این نمایشگاه از 18 تا 21 بهمن ماه با حضور 90 مشارکت کننده دایر است که از این میان 75 غرفه به سازمان های مردم نهاد فعال استان در حوزه های مختلف، اختصاص دارد. در نمایشگاه دهه فجر انقلاب اسلامی نیز سازمان ها، نهادها، ارگان ها و دستگاه های اجرایی استان به ارایه عملکرد و خدمات خود می پردازند. همچنین تعدادی از دانشگاه ها و مجموعه های بخش خصوصی نیز در این نمایشگاه حضور یافته اند.
این نمایشگاه 2000 مترمربع وسعت دارد و طی ساعات بازدید 9 تا 12 صبح و 15 تا 21 آماده بازدید علاقمندان است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر